Yehiam Seminar and Retreat Center
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


הצעה 1

אקסטרים במבצר יחיעם.

הגעה למבצר יחיעם. חלוקת הקבוצה לקבוצות משנה לפי גודל הקבוצה. הקבוצות תתחרינה ביניהן במשימות הדורשות חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה. הרפתקה מעולם אחר...
כל קבוצה מקבלת חולצות בצבעים שונים, ומאותו הרגע המטרה הקבוצתית היא איסוף מרבי של מפתחות. ככל שהקבוצה תשיג יותר מפתחות, כך תגדיל את האפשרות לפתוח את שק ההפתעות ו...לדרך.
המשתתפים יבצעו משימות ייחודיות קבוצתיות הדורשות שיתוף פעולה ועבודת צוות של כולם. המשימות מתבצעות תוך שימת דגש על הדינאמיקה הקבוצתית, חשיבה יצירתית, מקוריות רעיונית וכמובן על ההנאה שבעבודת צוות, המטרה כזכור – לפתוח את שק ההפתעות הנכסף...
 
פירוט המשימות:
TEAM GO– מעבר מנקודה לנקודה במבצר בעזרת כלים ייחודיים שיסופקו למשתתפים. מספר משימות לא קלות הדורשות שיתוף פעולה מרבי מכל חברי הקבוצה.
שטיח מעופף – שטיח שעליו צריכים לעמוד 6 מחברי הקבוצה. עליהם לקפץ ביחד כדי להתקדם. משעשע ולא תמיד פשוט.
עגל מספרים – מעגל ובו מספרים שעל חברי הקבוצה לדרוך עליו בסדר עולה במהירות הגבוהה ביותר. איך עושים זאת?.
מפתח בקשת – עמוד שבסופו משטח לעמידה. חברי הקבוצה צריכים לתמוך במטפס עד שיגיע  לקטוף את המפתח.
 
עבור כל משימה שבוצעה בהצלחה מקבלים המשתתפים מפתחות, לקבוצה שתצבור יותר מפתחות במשך הפעילות יותר סיכויים לפתוח את  היום בנוי על בסיס תחרות על זמן ועל איכות ביצוע של המשימות. כל משימה תארך חצי  שעה, כאשר כל קבוצה נמצאת במשימה שונה בזמן נתון. הצוות שיוכתר כצוות הזוכה הוא זה שעמד בכל המשימות באותו יום במהירות ובאיכות המרבית ובידו המפתח לשק ההפתעות.
זמן הפעילות כשעתיים וחצי
על החברה לדאוג לפרס לצוות המנצח!

הצעה מס' 2

יחיעם- הדים וסיפורים

 מתוך הסלע, ובין עצי החורש הצפוף מתנשא מבצר יחיעם. 805 שנה משקיף "קלעת ג'ידין" (מצודת הגיבורים) ממרומי גבעה ירוקה על הים התיכון ומרחבי הגליל המערבי.  מבצר זה החל את דרכו כאחוזה חקלאית, הפך למצודה צלבנית, נכבש על ידי המוסלמים וחוזר חלילה (800 שנה...).  במאה ה – 18, בידי השליט הכול יכול של הגליל ד'אהר אל עומר אל זידאני הפך המקום למרכז של חבל ארץ מדהים זה. בשנת 1946 הוקם קיבוץ יחיעם בתוך חורבות המבצר העתיק, והשאר יסופר בתולדות ישראל...
 
10.30  - לקבוצות גדולות - חלוקת הקבוצה ל – 3 (על מנת להוזיל עלויות) ותחילת פעילות בסבבים של שעה ורבע לכל פעילות : 
טיול ג'יפים לנחל הגעתון - דרך השטחים החקלאיים, נטפס ל"אחוזת סורסוק" השוכנת ליד  מעיינות הגעתון והסבר קצר על מעיינות השכבה והיסטוריית האחוזה. המשך בג'יפים במעלה ערוץ הנחל ודרך חורש צפוף החובק אותנו מכל עבר. נעבור במעלה שביל הקטלבים היפיפה עד ההגעה למושב עין יעקב בדרכנו חזרה ליחיעם.
מספר הסיפורים : מי לא רוצה לחזור לשעה קלה אחורה, אל מדורת השבט, אל הימים בהם לא הייתה טלוויזיה או רדיו. אז הסתופפו האנשים סביב מספר הסיפורים השבטי. ממנו שמעו סיפורים אשר הצחיקו, בידרו, לימדו מוסר השכל ונתנו מושג על העולם הגדול שמעבר לאופק. 

סוד הקסם המסתורי - במורשת האפריקאית משמש מעגל התופים לצורך טקסים, העלאת המורל, גיבוש השבט והחדרת אומץ בלוחמי השבט, ריפוי בני אדם ותקשורת בין- שבטית. 

כאשר האדם מתחבר למעגל המתופפים הוא חווה חוויה מיוחדת ומרגשת. המקצבים הסוחפים מעניקים תחושת אנרגיה (כן, גם בכפות הידיים) והרגשה נפלאה של "ביחד" 
                                                           
                                                        

 
                                                           טבע ביחיעם  טל:  04-9524566, נייד: 050-4444362  קיבוץ יחיעם,   Email: teva@rimoney-hagalil.com